VİLLAMER ALAÇATI'YA HOŞGELDİNİZ!

Blog

ALAÇATI’ DA ALIŞVERİŞ
ALAÇATI’ DA ALIŞVERİŞ
Şeyma Dinç 2022 June 10

Alaçatı’da alışveriş deyince akla hemen butik dükkanlar, pazar yeri ve antikacılar gelmektedir. Pek çok sanatçının el sanatlarının sergilendiği galeriler, birbirinden güzel ev mobilyaları ve aksesuarları dükkanlarını bulacak ve Dutlu Kahve meydanında köylülerle çayınızı yudumlayacaksınız.

Alaçatı’da her cumartesi kurulan pazarı kesinlikle kaçırmamalısınız. Hem yerli halkın hem turistlerin vazgeçilmez durağı bu cumartesi pazarıdır. En taze sebze ve meyveler, hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar çeşitlilikte yöresel otlar, ev yapımı reçeller, el emeği göz nuru işlemeli bez giysiler, sakızlı veya lavantalı sabunlar, yöresel zeytinyağlar, organik zeytin çeşitleri, sakızlı Türk kahvesini ve çok daha fazlasını bu pazarda bulabilirsiniz. Ayrıca Pazar Yeri Camii’nin yanındaki Antikacılar Çarşısı’nın Alaçatı’nın en gözde adreslerinden biri olduğunu kısa sürede anlayacaksınız. Bu çarşıda sadece Alaçatı’dan veya çevresinden değil ülkenin her yerinden gelen antika eşyayı, birçok sanatçının resim ve heykellerini görebilecek, dilediğinizi satın alabileceksiniz. Bu çarşıdan ayrıca hem kendinizi hediyelerle şımartabilir hem de sevdiklerinize Alaçatı hatırası götürebilirsiniz.

Alaçatı’daki hanımların vazgeçilmezi olan butiklerde ise kendi konseptlerine uygun sınırlı stokta giysi ve aksesuar bulabilmeniz mümkündür. Bu butiklerden özellikle az sayıda üretilen elişi takılardan almanızı öneririz. Bunların dışında kalan dükkanlardan dekoratif yüzlerce eşya, seramik, ayna, el yapımı kolye, kapı süsleri, mutfak süsleri bulmanız mümkündür.

Alaçatı’nın dar ve uzun sokaklarında her türlü dükkan veya bakkaldan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Esnafın her daim güler yüzlü oluşu Ege insanının mutlu olmayı bildiğinin bir göstergesi olarak karşınıza çıkacak. Özellikle şehir hayatını bırakıp burada stresten uzak esnaf hayatını tercih eden yeni Alaçatılılar’ı gördükçe hayatınızda bir değişim yapma fikrine ısınacaksınız.