VİLLAMER ALAÇATI'YA HOŞGELDİNİZ!

Blog

ALAÇATI’DAKİ FESTİVALLER
ALAÇATI’DAKİ FESTİVALLERR
Şeyma Dinç 2018 November 15

Alaçatı, hayat dolu insanı ve rüzgarıyla ünlü bir beldedir. Bu yüzden bu iki özelliği bir araya getiren festivaller Alaçatı’da sıkça düzenlenir. Sizin için en önemlilerini yazımızda bir araya getirdik. Alaçatı’ya gitmişken her birine katılmanızı tavsiye ederiz.


Alaçatı Ot Festivali: Alaçatı’nın en ünlü festivalidir. Topraklarında yetişen bin bir çeşit şifalı ot ile Alaçatı’da yapılan yemeklerin sergilendiği, çeşitli yarışmaların düzenlendiği festivale çok sayıda yerli ve yabancı turist katılır. Her yıl nisan ayında gerçekleşen ot festivali kapsamında yapılan yemeklerde her zaman olduğu gibi belde de üretilen zeytinyağı kullanılır.


Alaçatı Uçurtma Festivali: Fly Me Kite Fest Alaçatı Uçurtma Festivali. Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşmektedir. Yerli ve yabancı profesyonel uçurtmacıların katıldığı festivalde Alaçatı ve Çeşme semaları uçurtmalarla renklenir. Halka binin üzerinde uçurtmanın dağıtıldığı festivali hayatınızda en az bir kez deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Festival tarihlerinde Alaçatı ve Çeşme’ye doğru kalkan otobüsler ücretsizdir.


Alaçatı Sörf Şenliği: Genelde temmuz ayında düzenlenen Alaçatı Sörf Şenliği’nde Alaçatı’nın ve Türkiye’nin en ünlü sörfçüleri yarışır. Alaçatı’ya gelmişken her sene gerçekleşen bu şenliği mutlaka izlemelisiniz.